KURUMSAL

Tarihçe

Zülfikarlar Holding 1942 yılında İstanbul Eminönü'de kimyevi maddeler sanayi üzerine ticari hayatına başlamış, güçlü mali bünyesiyle geçen 60 yıl içinde factoring ve dış ticaret dallarında faaliyet göstererek hızla büyümüştür.

Bugün evrensel değerlere sahip 200'e yakın çalışanı, İstanbul'da Genel Müdürlüğü, Yarımca / İzmit, Kırıkkale ve Aliağa / İzmir Bölge Müdürlükleri ve depolama-ikmal tesisleri, yüzlerce bayii, binlerce müşteri, enerji, kimya ve finans sektöründe edindiği pazar payı ve ciro açısından Türkiye'nin ve dünyanın sayılı firmaları ile rekabet edebilir hale gelmiştir.

Holdingin ana firmaları olan Zülfikarlar Kimyevi Maddeleri İthalat İhracat ve Depoculuk A.Ş. 1981 ve Berke Kimyevi Maddeleri. Nakliyat Tic. San. Ltd. Şti. 1996 yılında kurulmuştur.

Kimyevi madde üretim ve depolama-ikmal tesisi olarak İzmit / Yarımca' da Gübretaş Fabrikaları yanında faaliyet gösteren firmalara ait 40.000 m2 arazi üzerinde 40.000 m3 kimyasal depolama ve 23.160 m3 beyaz ürün depolama kapasiteli yer üstü tank sahası bulunmaktadır.

Zulfikarlar Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş., özel ve kamu sektörü kuruluşlarının ve nihai tüketicilerin gereksinimleri nedeniyle, petrol ve petrol ürünleri satın almak, ithal etmek ve ülkenin çeşitli yerlerinde dağıtım ve stok ağları oluşturup pazarlamasını yapmak ve akaryakıt sektörünün saygın, önde gelen dağıtıcı firmalarından biri olmak amacıyla, 1994 yılında kurulmuş, süregelen yıllarda bu vizyon doğrultusunda gerekli çalışmalarını yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş. 350’ye yakın istasyon sayısı, 4 akaryakıt terminali, 7 bölge temsilciliği, 10 ikmal noktası 1 madeni yağ fabrikası, 200’ü aşkın personeli ve her gün genişleyen satış ve pazarlama ağıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Grubumuz, Türk sanayicisi ve işadamına yeni kaynaklar yaratmak için 1993 yılında Akdeniz faktoring kurmuştur. Firmamız Türkiye’de şahıslara faktoring kurma izninin verildiği tarih olan 1992'den sonra kurulmuş 7. faktoring firmasıdır. Firmamız güçlü mali yapısı ve likiditesi ile ön plana çıkarak, rekabetçi fiyatlarla hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Şirketimiz ayrıca Faktoring Derneği üyesidir.

2006 yılında kurulan Trend Lojistik kurulmuştur.Firma başlangıçta yurtiçi taşımacılık hizmetlerine odaklanırken, önümüzdeki dönemde uluslararası taşımacılık konusunda da hizmet vermeye başlayacaktır.

Holding in  en yeni şirketi olarak 2007 yılında kurulan Tesla Enerji Elektrik Üretim ve Toptan Satış konularında faaliyet göstermektedir.

Copyright © ZÜLFİKARLAR, 2013. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım şartları